fotograf10.16.1969 tarihinde, Kahramanmaraş İli’nin Göksun İlçesi’nin Çağlayan Köyü’nde de doğdum. İlk öğrenimimi Çağlayan İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimimi Göksun İmam Hatip Lisesi’nde bitirdim. 1992 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Coğrafya Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldum.

1992 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Coğrafya Eğitimi’nde Yüksek Lisansa başladım ve 1994 yılında mezun oldum.

1993 yılında Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak çalışmaya başladım. Aynı yıl Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Coğrafya Bölümü, Türkiye Coğrafyası Anabilim Dalına Araştırma Görevlisi olarak atandım.

1994 yılında önce Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Coğrafya’da Doktorayı kazandım. Aynı yıl Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Coğrafya Bölümü, Beşeri ve İktisadi Coğrafya Anabilim Dalı’nda da Doktora sınavını kazandım. Bu nedenle Ondokuz Mayıs Üniversitesini bırakarak Ankara Üniversitesi’nde doktora eğitimime devam ettim. Aynı Üniversitede 5.11.1999 tarihinde mezun olarak Doktora unvanını aldım. 19.01.2000 tarihinde, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Coğrafya Bölümü, Beşeri ve İktisadi Coğrafya Anabilim Dalına Yardımcı Doçent olarak atandım.

2004 yılında dil eğitimi almak ve mesleki deneyimimi artırmak üzere 3 aylığına Amerika Birleşik Devletleri’nin Suny Üniversitesine görevli olarak gittim.

Halen Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde Öğretim Üyesi olarak görevime devam etmekteyim.

Dr. Mehmet GÜRBÜZ